XBS przedłuża umowę w Błoniu
XBS Group pozostaje w Błoniu. Firma przedłużyła umowę na wynajem 20 tys. mkw. powierzchni magazynowo-biurowej w Hillwood Błonie II.
2020-07-23, 12:31

Ostatnie miesiące dla wielu firm były szczególnie trudne. Sytuacja związana z pandemią w jednych przedsiębiorstwach przełożyła się na gorsze wyniki sprzedaży, w innych natomiast pojawiły się problemy związane z zapewnieniem płynności dostaw m.in. ze względu na przeniesienie dużej części handlu do e-commerce. W tych trudnych czasach jeszcze wzrosło znaczenie firm, które są w stanie dynamicznie optymalizować łańcuchy dostaw stosownie do okoliczności.

Zintegrowana logistyka odpowiedzią na trudne czasy

XBS Group integruje usługi logistyczne z działaniami wspierającymi sprzedaż, takimi jak m.in. ekspozycja materiałów ekspozycyjnych (POS) w punktach sprzedaży, czy obsługa programów motywacyjnych i lojalnościowych. Przewagą konkurencyjną firmy jest szeroki zakres usług dodatkowych, którymi można uzupełniać magazynowanie i transport. Np. firmy z branży e-commerce chętnie korzystają z takich usług jak fulfillment, dropshipping czy cross border.

W zależności od potrzeb klienci mogą skorzystać z czterech profesjonalnych linii biznesowych.

  • XBS Supply odpowiada za obsługę procesów zaopatrzenia.
  • XBS Finance świadczy usługi polegające na przejęciu aspektów finansowych związanych z zakupami i sprzedażą.
  • XBS Services odpowiada za wsparcie w punkcie sprzedaży.
  • Natomiast XBS Logistics zajmuje się kompleksową obsługą łańcucha dostaw, w tym zaopatrzeniem, logistyką wewnątrzmagazynową oraz transportem.

XBS Group swoją strategię rozwoju opiera na nowoczesnej technologii oraz ekologii (firma jest m.in. inicjatorem akcji ekoPOSytywni).

- Ostatnie miesiące były dla naszej firmy bardzo intensywne. Ten czas potwierdził słuszność obranej przez nas strategii dynamicznego rozwoju i stawiania na kompleksowość usług XBS Group. Cieszymy się, że w niepewnych czasach mogliśmy zapewnić klientom wsparcie i potwierdzić stabilność XBS Group poprzez przedłużenie najmu powierzchni w Błoniu – mówi Jacek Kołodziejczyk, Dyrektor Zarządzający XBS Logistics.

XBS w Hillwood Błonie II

Hillwood Błonie II to centrum logistyczne położone w gminie Błonie, w odległości 38 km od centrum Warszawy, w pobliżu drogi krajowej numer 92. W odległości 10 km od parku znajduje się autostrada A2, co stanowi duże udogodnienie związane z dostępnością obiektu oraz transportem. Całkowita powierzchnia magazynowa w Hillwood Błonie II ma docelowo przekroczyć 85 tys. mkw.

W procesie renegocjacji umowy firmę XBS Logistics reprezentowała firma doradcza Cresa Polska.

- Cieszę się, że mogliśmy wspierać XBS Group w czasie, gdy sytuacja zmieniała się z tygodnia na tydzień. Nasza wieloletnia współpraca, a co za tym idzie wyczucie potrzeb klienta, pozwoliła nam na wypracowanie bardzo korzystnych rozwiązań w tych wymagających warunkach gospodarczych – mówi Jakub Kurek, Associate Director w dziale powierzchni przemysłowych i magazynowych firmy Cresa Polska.

Źródło: xbsgroup.pl

KONTAKT / AUTOR
Marcin Pietraszek
Koordynator Projektów
Empemedia
505780488
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2023.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.